Kontakt Os

Her kan du finde kontaktinfo på vores bestyrelse.

Mark Desholm

Forperson. Valgt på Landsmødet 2120

mark.desholm@alternativet.dk

24624990

Trine Aslaug Hansen

Næstforperson. Valgt på Landsmødet 21

trine.aslaug.hansen@alternativet.dk

30138008

Carsten Borup

Valgt i Østjyllands Storkreds

carsten.borup.hb@alternativet.dk

20806900

Dan Lundstedt

Valgt i Sjællands Storkreds

dan.lundstedt@alternativet.dk

60823612

Gustav Sieg Sørensen

Valg i Nordjylland Storkreds

gustav.sieg@alternativet.dk

51724673

Kristian Johnsen

Valgt i København Storkreds

kristian.johnsen@alternativet.dk

Nikoline Erbs Hillers-Bendtsen

valgt for Alternativets Unge

nikoline@alternativetsunge.dk

40189674

Nilas Bay-Foged

Valgt på Landsmødet 21

nilas.bay-foged.hb@alternativet.dk

Tenna Duch Schaldemose

Valgt på Landsmødet 21

tenna.duch.schaldemose.hb@alternativet.dk

51235821

Thomas Quist Mortensen

Valgt på landsmødet 21

thomasqmdk@gmail.com

42736897

Thomas Vestergaard

Valgt i Midt- og Vestjylland Storkreds

thomas.vestergaard@alternativet.dk

Thorbjørn Lau Christensen

Valgt i Nordsjælland Storkreds

thorbjoern.christensen@alternativet.dk

Tine Busk

Valgt på Landsmødet 21

tine.busk@alternativet.dk

Tom Hjorth Grove

Valgt i Bornholms Storkreds

tom.hjort.grove@alternativet.dk

42724887

Torben Petersen Nicolaisen

Valgt i Sydjylland Storkreds

torben.nicolaisen@alternativet.dk

40258812

Jesper Callesen

Valgt i Københavns Omegns storkreds

jesper.callesen@alternativet.dk

27281334